Epilasyon


Bu haber 2018-04-28 16:13:17 eklenmiş ve 136 kez görüntülenmiştir.

 

 

Epilasyon Nedir?

 

            Epilasyon, genellikle bayanların istenmeyen tüylerinden kurtulmaları için bir yöntemdir. Erkekler genellikle istenmeyen tüylerinden kurtulmak için farklı yöntemler tercih etse de bazıları bu yönteme başvurabilir. Kalıcı epilasyon yöntemi lazer epilasyonun yanı sıra evde makineler ile kişinin kendisinin uygulayabileceği geçici epilasyon yöntemi de vardır. Ancak son zamanlar da özellikle bayanlar istenmeyen tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak isterler. Geçici yöntemler ile sürekli uğraşmak yerine bu daha etkili olmaktadır.

 

 Lazer Epilasyon Nedir?

 

            Lazer epilasyon, son zamanların popüler epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon; lazer enerjisi ile istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesi yöntemidir. Lazer ışığı, tek dalga ve düz bir demet şeklinde yayılarak tüy çıkan deliklere işlemektedir. Tüy deliklerine yapılan milisaniyelik atışlar ile cilt üzerinde etki eden lazer ışını, tüye renk veren melonin pigmenti sayesinde emilir. Çevre dokulara zarar vermeden özellikle kıl köküne yoğunlan ışınlar; kıl kökünde ısı oluşturduktan sonra kıl kökünü tahrip ve yok eder.

 

 Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygulanabilir?

 

            Lazer epilasyon, 12 yaşın üzerindeki kadın ve erkek herkes için uygulanabilir. 12 yaşın altındaki kişiler için uygun değildir. Lazer için belli büyüklükte kıl ve cilt yapısı olmalıdır. Lazer epilasyon uygulamasının sağlıklı olabilmesi için; FDA onaylı cihazlar ile yapılmalıdır. Lazer epilasyondan en iyi sonucu alınabilmesi için seans sayısı kişilere uygun olarak ayarlanmalıdır. Kişiden kişiye değişiklik gösteren seans sayıları genel olarak şu şekildedir:

 

            İlk seans yapıldıktan sonra lazer epilasyon uygulaması yapılan bölgelere 2 ayda bir lazer uygulaması yapılmalıdır. Uygulanacak seans sayısı ise 4 ile 6 seans arasında değişmektedir. Vücudun farklı bölgelerinde bu şekilde olur iken; yüz bölgesinde uygulanan lazer epilasyon yöntemi ve sayısı biraz daha farklıdır. Yüz için ilk seans yapıldıktan sonra; her ay düzenli olarak bir kez lazer epilasyon uygulaması yapılmalıdır. Yüze uygulanacak lazer epilasyon sayısı ise kişiye göre 6 ile 12 seans arasında değişmektedir. Birçok kişi tarafından tereddüt ile bakılan lazer epilasyon uygulaması doğru yapıldığı zaman herhangi bir zararı olmaz. Ayrıca doğru epilasyon uygulaması için kıl rengi ve kalınlığı ile cilt rengi dikkate alınmalıdır.

 

ETİKETLER :
Diğer SAĞLIK haberleri

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP
Ajans Era, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Era Haber Sitesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
instagram takipçi satın al