Muhteşem Yüzyıl Kösem’in Yeni Kanalı FOX TV Olabilir

04242

Star TV ekranlarında bir önceki sezon rating sonuçlarında beklenilen sonucu veremeyen Muhteşem Yüzyıl Kösem yeni sezonda FOX TV ekranlarında olacağı yönünde iddialar ortaya atıldı.

Beren Saat’in diziden ayrılması yüzünden başrolde Nurgül Yeşilçay oynayacak. Bölüm başına yapımcı firma 1,5 milyon lira para alacak. Yeni sezon tarihi oyuncuların henüz netleşmemesi ve kanalın belli olmaması yüzünden Ekim ayına kadar sarkabileceği konuşulurken en erken Eylül’ün son haftası yeni kanalında izleyici karşısına çıkabilir. Yeni sezonda tahta çıkacak olan 4. Murat’ı da Metin Akdülger canlandıracak. Oyuncu kadrosunun oluşmasının ardından yeni sezon çekimleri 1 Eylül tarihinde başlayacak.

kösem
Başrol oyuncuları Topkapı Sarayı’nı ziyaret etti.

FOX TV’de yer alması yüksek ihtimal olan dizinin başrol oyuncularının tarih eğitimi de aldıkları belirtiliyor.

Deniz Seki Yeni Kanundan Yararlanamayacak

012412

38 bin kişinin Salı verilmesinin ardından gözler ünlü isimlere çevrildi. Bunların en başında da ünlü sanatçı Deniz Seki geliyor. Şarkıcının avukatı denetimli serbestlik yasasından maalesef Seki’nin yararlanamayacağını belirtti.

Avukat Naim Karakaya “yapılan bu düzenleme mahkûmlar arasında aykırı bir tutuma neden olmuştur. KHK’da belirtilen şartlar eşitlik ile örtüşmemektedir. Müvekkilim Deniz Seki, yeni KHK’da yer alan uyuşturucu veya uyarıcı madde imal veya ticareti maddesine aykırı olarak mahkeme tarafından belirtilen suçtan dolayı bu karardan yararlanamayacaktır” bilgisini twitter üzerinden paylaştı. Seki’nin sevenleri de yaptığı ortak çağrı ile daha adil bir karar verilmesi ve bir sonraki KHK’da bu maddenin çıkartılmasını istediler.

Deniz Seki’nin geçtiğimiz dönem içerisinde açık cezaevine naklini istemesine de onay verilmişti.

Tuğçe Kazaz Eleştirileri Cevapladı

885

Din değiştirmesi ve yaptığı hareketler ile magazin dünyasında kalmak için uğraşan isim olarak nitelendirilen Tuğçe Kazaz FETÖ darbe girişimi ve diğer sorular hakkında twitter üzerinden kendisini savundu.

Son zamanlarda özellikle Erken Genel seçimleri sonrasında AK Parti’nin yaptıklarını eleştirmeyip yanında durması yüzünden riyakâr ve iki taraflı oynamakla sulanılan Kazaz özellikle FETÖ ile ilgili açıklamalarda bulundu. “Ben 15 Temmuz gecesi Fethullah Gülen’in İncirlik Üssü’nde olduğunu düşünüyordum. Yani şöyle açıklayayım İncirlik’i kim kullanıyor ABD, FETÖ nerde Pensilvanya’da bu bakımdan olayı anlatmak istemiştim. Beni din değiştirmekle suçlayan hayatlarında bir defa hadis ve Kuran okumayan FETÖ’cülere seslenmek istiyorum. Dinimi değiştirdiğim için çok pişmanım ve üzgünüm. Bunun Allah biliyor iyi ki yol yakınken hatamdan döndüm ve tövbe ettim. Kısaca ben kimseye sizin gibi dini kullanarak zarar vermedim” paylaşımlarından bulundu.

Sevinç Erbulak’tan Sitem Dolu Sözler

78587

FETÖ darbe soruşturması ülkedeki tüm kurumlara sıçrarken sanat alanında da yeni dalga operasyonunun ilk ayağı dün geldi. Bundan etkilenen isimler arasında yer alan Sevinç Erbulak sosyal medya üzerinden bazı açıklamalarda bulundu.

Erbulak Facebook üzerinden yaptığı açıklamada “buraya yazıp yazmama konusunda çok fazla kararsız kalmıştım. Sağ olsun beni sevenler bana bir şeyler yazma zamanının geldiğini söyledi. 25 senedir ekmeğini yediğim tiyatromdan 6 arkadaşımla beraber atıldık. Biz sadece işimizi yapıyorduk, bizim hiçbir kimse ya da kişiyle bağlantımız yoktur olamaz. Umuyorum ki yeniden sahnelere sönebilir ve oyunculuklarımızı siz değerli izleyenlerimize tekrar sergileyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Kendisinin FETÖ ile bağlantısının kesinlikle olmadığını belirten Sevinç Erbulak OHAL Kanun Hükmündeki Kararname ile görevine son verilmesinin adaletsiz bir durum olduğunu söyledi.

Uyfur, Televizyon Dünyasındaki İncelikleri Anlattı

757

Cast direktörü Harika Uyfur televizyon dünyasına yeni gerecek olanlar ve dizilerde boy göstermek isteyenler için fırsatların önümüzdeki günlerde başlayacağını belirtiyor. Özellikle tarihi karakterlere çok önem verildiğini değişik bir stilin tercih nedeni olabileceğini söylüyor.

Sportif Gündem’in sorularını yanıtlayan Uyfur özetle “televizyon dünyasına bir girdiğiniz zaman büyük bir okyanusta gibi hissedebilirsiniz kendinizi. Kesinlikle yanınızdaki arkadaşlarınızla çok iyi geçinin. Arkadaşlıklara ve dostluklara önem verin bağlarınızı kuvvetli tutun. Stilinizi kendiniz yaratın. Girdiğiniz rolün hakkını vermek için araştırma yapın e o rol için kendinizi tam hazır olduğunuzda oynayın. Başkasını kesinlikle taklit etmeyin özgün olun. Senaryoları ezberleyin ve olabildiğince hata yapmamaya çalışın. Bu işe yeni gereceklere benim önerilerin kısaca bunlar olacaktır” dedi.

Ayrıca önümüzdeki süreç içerisinde genç oyuncularla beraber film ve televizyon dünyasında çok büyük adımların gelebileceğini de Uyfur belirtiyor.